قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس

 

فرق بین عطر و ادکلن:
عطر یا همون perfume درجه ی خلوص حدوداً ۴۰ درصد دارد. یعنی هر ۱۰۰ گرم عطر ۴۰ گرم مادّه ی معطّر اوّلیه و ۶۰ گرم حلّال هست. برای عطر از حلّال الکلی و یا حلّال روغنی استفاده می شود.
معمولاً خانم ها از محصولات خشبو با غلظت بالاتر استفاده می کنند. یعنی عطرهای غلیظ برای خانم ها و محصولات دارای غلظت کمتر برای آقایان طرّاحی می شود.
ادوکلن یا مایع کلن (شهری در آلمان) درجه ی خلوصی بین ۱۵ الی ۲۰ درصد دارد. یعنی در ۱۰۰ گرم ادوکلن، ۱۵ الی ۲۰ گرم مادّه ی اوّلیه هست و مابقی حلّال.
معمولاً کارخانه های فرانسوی (خانه های مد) ادوکلن را با درصد پایین تری تولید می کنند مثلاً ۱۵ درصد. فرانسوی ها بیشتر به زیبایی رایحه اهمیّت می دهند تا ماندگاری و کارخانه های آمریکایی بدلیل اهمیّت کارکرد عطر برای آمریکایی ها (ماندگاری، تصاعد، حجم و … عطر) ادوکلن را ۲۰ درصد خلوص تولید می کنند.
علی رغم اینکه عطر (Perfume) می تواند دارای حلّال روغنی باشد ولی ادوکلن صرفاً به صورت الکلی تولید و به بازار عرضه می شود.
اگر منظور از لوسیون همونی است که ما ایرانی ها مام زیر بغل اطّلاق می نماییم. باید بگویم هدف اصلی ساخت و استفاده از این محصول، خوشبو کردن بدن (زیر بغل) نیست. بلکه هدف اصلی آن پر کردن حفره های عرق زیر بغل برای جلوگیری از تعریق می باشد.
با توجّه به اینکه تعریق، باعث دفع سموم و تنظیم دمای بدن می شود، استفاده از این محصول را به شما پیشنهاد نمی کنم. ولی در این محصول نیز از مواد معطرّ امّا با غلظت کم، یعنی حدوداً ۳ درصد استفاده می شود. یعنی در ۱۰۰ گرم این محصول، ۳ گرم مواد معطّر خالص و ۹۷ گرم، بقیه ی مواد تشکیل دهنده ی بیس این محصول است.

منبع:

شریف عطار

https://sharifattar.persianblog.ir/K5RJKOmw35h0YEXokr5A-فرق-عطر،-ادوکلن-و-لوسیون

فرق عطر، ادوکلن و لوسیون:
فرق بین عطر و ادکلن:عطر یا همون perfume درجه ی خلوص حدوداً ۴۰ درصد دارد. یعنی هر ۱۰۰ گرم عطر …


نویسنده مطلب perfume
برند سایت برند سایت برند سایت
X